ÖZGEÇMİŞ

UZM KLİNİK PSİKOLOG MAHMUT ŞEVKET GÜLLÜ

   1945 yılında Şanlıurfa ‘ da doğdu. İlk ve Orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra 1967 de İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümüne girerek Prof. Dr. Sabri Esat Siyavuşgil’in öğrencisi olma şerefine erdi. Esas Genel Psikoloji Bölümü ile Deneysel Psikoloji, Çocuk Psikolojisi sertifikaları yanında İst. Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kürsüsü’nden de Psikiyatri Sertifikası’ nı aldı. 1972 yılında “Sakatlarda Şahsiyet” isimli lisans tezi kabul edilerek mezun oldu. 1973/1975 yıllarında Kıbrıs Savaşı sırasında Tekirdağ’da psikolog olarak askerliğini tamamladı. 1975 yılında S.S.K. Göztepe Hastanesi Asabiye Servisi’ne Uzman Klinik Psikolog olarak atandı. Burada çalışırken İst.Tıp Fakültesi Psikiyatri Kürsüsü Psikoloji Labaratuvarı’ında Prof.Dr. Yani Anastasiadis ve Psikolog Suna Tanaltay ile Klinik  Psikolojik kişilik Testleri(Rorschach - T.A.T. vb..)  uygulamaları çalışmalarını tamamlayarak bu konuda uzmanlık belgelerini aldı. Bu sıralar Bakırköy Akıl Hastanesi’ ne giderek burada yatan sigortalı hastaların yıllık istatistik sayılarını hazırlayarak S.S.K. nın da Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi’ne gereksinimi olduğunu ilgili bakanlığa rapor etti. 1978 Temmuz’unda Erenköy Ruh Hastalıkları Hastanesi açılınca Göztepe Hastanesi’nden buraya nakli yapıldı. Kurumun ilk ve tek ruh sağlığı hastanesinin psikoloji bölümünü kurarak klinik psikologların Türkiye’de ilk kez bilimsel konseye katılmalarını, psikolojik testlerin malulen emekli kararlarında geçerli olmasını ve imza yetkilerini sağladı. Yeditepe üniversitesi diş hekimliği fakültesi ve Tıbbi hipnoz Derneğinin pratik uygulamalar kurslarına katılıp gerekli belgeleri aldı.

  
Ayrıca hastanede WAIS,WISC-R zeka testini ve MMPI kişilik testlerini uygulamaya soktu. Yeni atanan psikologları yetiştirdi. Hastaneyi, Psikiyatri Derneği’nde uzun süre temsil etti.

   1994 yılında emekli olarak kendi özel muayenehanesinde çalışmaya başladı.

   Hipnodondist ; Dr. Mehmet Ayvacı ile hipnoz uygulamaları ve kişilik analizleri üzerinde çalıştı. Uzun yıllar hipnoz ve müzik ile kişisel ve toplu terapiler yaptı. Büyük şirketlerin (Koç-Sabancı v.b.) personel seçimleri için ilgililere kişilik yapıları hakkında konferanslar verdi. 17 Ağustos Büyük Depremi’nde Çağdaş Yaşam ve Lions Dernekleri ile deprem bölgelerinde uzun süre terapiler yaptı, Avcılar Belediye Binası’nda toplu terapiler yaptı.

    TÜRKİYE'DE BİR TÜRLÜ  KESİN  ÇARESİ BULUNAMAYAN VE TEDAVİ EDİLEMEYEN KONUŞMA BOZUKLUKLARI ÜZERİNDE UZUN YILLAR ÇALIŞMA VE ARAŞTIRMALAR YAPTI. KEKEMELİK TEDAVİSİ İÇİN KENDİ GELİŞTİRDİĞİ PROGRAMLARLA BİLGİSAYAR DESTEKLİ GÖRSEL VE İŞİTSEL TEKNİĞİ KULLANARAK KEKEMELİĞİN KESİN TEDAVİSİNİ YAPTI.

   TELEVİZYONLARDA VE GAZETELERDE GENİŞ YER BULAN HABERLERDE AYDININ SÖKE İLÇESİNE BAĞLI "KEKEMELER KÖYÜ" DİYE ADLANDIRILAN SERÇİN'E GÖNÜLLÜ OLARAK ÜCRETSİZ GİTTİ. BURADA BÜTÜN ZORLUK VE İMKANSIZLIKLARA RAĞMEN KENDİ GELİŞTİRDİĞİ ÖZEL PROGRAMLAR İLE 25 GÜN KISA BİR SÜREDE BÜYÜKLÜ KÜÇÜKLÜ 32 KEKEME KİŞİYİ BAŞARI İLE TEDAVİ ETTİ. BU ÇALIŞMA MEDYADA GENİŞ YANKI YAPTI.

   Halen Kadıköy Bahariye’deki Konuşma Bozuklukları Merkezi’nde kekemeleri başarı ile tedavi etmektedir.
 

Telefon: 0216 449 16 64

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Merkezimizde Uygulanan Kişilik Psikolojik Testler

RORSCHACH
Kişilik Testinden Bir Planş


T.A.T
Kişilik Testinden Bir PlanşM.M.P.I
Kişilik Testi Soru-Cevaptır

 

 

Çocuklar için uygulanan kişilik testleri soru-cevaplıdır